Co jest ważniejsze w pokerze: fart, talent lub ciężka praca?

Ludzie, którzy nie rozumieją pokera, często zakładają, że głównymi składnikami zwycięstwa w grze są zdolność blefowania, „czytania” mimowolnych gestów przeciwnika i zwykłego szczęścia. Ale to jest tak. To nie jest tylko szczęśliwy zbieg okoliczności, to specjalny talent i dużo pracy.

Spróbujmy ustalić, co jest najważniejsze podczas gry w pokera i co pomaga wygrać: fart, talent, a jednak staranność.

Umiejętność przeciw farta pokera

Tradycyjnie, wszyscy pokerzyści mogą być podzieleni na dwa typy: niektórzy ślepo wierzą w fart i próbują przyciągnąć go do siebie z pomocą różnych rytuałów (na przykład wstać z łóżka lewą nogą, założyć szczęśliwe buty itp.), a ktoś wierzy w matematykę, licząc karty podczas gry, przez lata doskonaląc swoje umiejętności i zdobywając doświadczenie.

Nate Silver, ekspert w dziedzinie statystyki, wskazuje, że poker jest jednak grą umiejętności, obliczeń i nie ślepego farta, ale również należy pamiętać, że wiele rzeczy zależy od niego. Współcześni gracze mają tendencję do rozdzielania tych dwóch składników sukcesu, ale w rzeczywistości składniki tylko się uzupełniają.

Na przykład gra w kółko i krzyżyk nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, ale grając w szachy na szczęście nie liczy się wcale, a ruletka ma 100% szczęścia. Gra w pokera zakłada isnienie zarówno pierwszej, jak i drugiej.

Talent i fart to wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąc sukces?

Jeszcze jednym ważnym kryterium sukcesu jest talent. Pod tym talentem, w tym przypadku, konieczne jest zrozumienie zdolności gracza do zobaczenia linii gry i podjęcia właściwych, nie znanych decyzji, nawet nie mając całej wiedzy o wszystkich znanych książkach na temat udziału w pokerze. Tacy gracze na poziomie intuicyjnym mają strategie pokerowe, taktykę gry.

W początkach XXI wieku, kiedy nie było wystarczającej liczby darmowych książek na temat pokera, szkoleniowych internetowych stron wideo szkoleń, utalentowani gracze mieli wyraźną przewagę nad amatorami. To dzięki swojemu talentowi i profesjonalizmowi nazwiska wielu graczy są na zawsze odnotowywane w historii pokera. Przykładem talentu można bezpiecznie uznać Guusa Hansena, który zarobił ponad 10 milionów dolarów w pokerze na żywo, a przy okazji, wielu ludzi podziwiało jego agresywnym liniam gry. Ale dzięki temu udało mu się stracić prawie 22 miliony dolarów w turniejach pokera online.

Fart lub ciężkia praca? Strategia i taktyka pokera.

Dzięki odpowiedniej równowadze, talent i fart mogą z łatwością zrobić z nieznanego gracza światową gwiazdę pokera. Warto zauważyć, że wielu czołowych graczy ma podobną historię: wszyscy byli zachwyceni grą w pokera, wszyscy mieli jakiś talent, w pewnym momencie swojego życia wzięli udział w turnieju i zostali zwycięzcami. Ale oprócz tego wszyscy zwycięzcy jednoczą jeszcze jedno – to ciężka praca. Każdy, kto poczuje smak zwycięstwa, był w stanie uzyskać znaczną sumę pieniędzy, nie spieszą się natychmiast, aby się zrelaksować w granicach powyżej. Zaczynają doskonalić swoją technikę, zaczynają odkrywać wszystkie tajemnice, cechy gry na profesjonalnym, a nie amatorskim poziomie. Mogą spędzić przy stole 10 godzin dziennie. A kto działa inaczej, i znów ma nadzieję tylko na swój talent i fart, wraca do początkowego punktu.

Ciężka praca to najważniejsza jakość, która może zmienić dobrego gracza w najlepszego. Dzisiejszy świat pokera jest wystarczająco silny i godnych graczy jest mnóstwo, więc jeśli nie będziesz kontynuować pracy, nie uczyć psychologii pokera, linii taktycznych gry, nie doskonalić swoich umiejętności, możesz być na samym końcu tego „łańcucha pokarmowego”.

Zwycięstwo to talent + fart + ciężka praca

Można długo mówić o tym, co ostatecznie może doprowadzić do zagwarantowanego sukcesu, ale jednak wszystko zależy od Twoich decyzji. To jest prawo każdego wierzyć w szczęście czy nie. Jeśli to pomaga osobie nie tylko utrzymać się na powierzchni, ale także podbić stół turniejowy, to dlaczego nie. Z drugiej strony, czy jest miejsce na talent w pokerze? Oczywiście, że tak! Ale w każdym razie najważniejsza jest staranność i ciężka praca, chęć pracy nad błędami, angażowanie się w analizę gry, spotów, aby nadal uczyć się podejmować optymalne decyzje.

Ten temat niejednokrotnie przedstawiał się do dyskusji w dużych kręgach, niejednokrotnie omawiała się sama psychologia pokera, dyskutowano o tym, co prowadzi do zwycięstwa. Ale od której strony nie podejdziesz do tego problememu, bez względu na to, ile masz szczęścia, stwórzysz własne specjalne rytuały, spróbujesz znaleźć talent do gry w pokera i nieważne, ile czasu spędzisz grając, powinieneś pamiętać że sukces – to połączenie fartu, talentu i ciężkiej pracy. A jeśli masz wszystkie te trzy cechy, to będziesz miał gwarancje sukcesu w wielkiej grze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *